Kullanım Koşulları

www.gelecekblog.com bundan sonra Gelecek Blog veya blog olarak anılacaktır.

Gelecek Blog, hakkında sayfasında da belirtildiği gibi 2017 yılında Mehmet Arslan tarafından hayata geçirilmiş, gelecek konulu blog yazılarını, araştırma dosyalarını, haberleri ve çeşitli paylaşımları içerecek bir blog projesidir.

Blog adresine veya blogun herhangi bir sayfasına girmiş kişi, kullanım koşulları sayfası içerisinde belirtilenlerin her birini ayrıca kabul etmiş sayılmaktadır. Gelecek Blog, kullanım koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını kendinde saklı tutar ve mevcut kullanım koşulları yayımlandığı andan itibaren geçerlidir.

Blog ve içerisinde yer alan tüm içerikler (yazı, resim, görsel, görüntü, fotoğraf, video, grafik, müzik, dosya vb.) aksi belirtilmedikçe, Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan’a aittir ve yine bunlar tarafından işletilmektedir. Blog içerisinde kodlama ve yazılım dışında aksi belirtilmemiş, blog ve blogun hak sahibine ait hiçbir içerik önceden izin alınmaksızın değiştirilemez, başka dile çevrilemez, kopyalayanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz. Yine tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Mehmet Arslan, içerikleriyle ilgili yukarılarda belirtilen yasaklardan birini veya birkaçını yapmış bulunan kişiye karşın içeriklerinin kaldırılması talebinde bulunma ve ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kişiler, içeriklerin kullanımına ilişkin info@gelecekblog.com üzerinden yazılı izin alma mecburiyetindedirler. Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan, her zaman için verdiği izni geri çekme hakkına sahiptir.

Blog, bir wordpress sitesidir ve kullanılan tema CantoThemes tarafından geliştirilmiş olan Blogi temasıdır. Tema ayarlarında izin verilen surette, tema hak sahipleri bilgisi footer üzerinden kaldırılmış bulunmaktadır. Bu noktada wordpress ve alt yapılarındaki tema ve tüm eklenti geliştiricileri ile telif ilişkimiz yasaldır.

Blog’un kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan sorumlu değildir.

Blog içerisinde yayınlanan yazılar ve yazılara yapılan yorumlar yalnızca içerik sahibi ve yorum gönderen kişilere aittir.

Gelecek Blog, blog içerisinde yer alan tüm yazıları ve sayfa içeriklerini dilediği zaman, dilediği şekilde değiştirme ya da yayından kaldırma hakkına her zaman sahiptir.

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar, herhangi bir garanti verilmeksizin “olduğu gibi” yayınlanmakta olup, yazıların doğruluğu Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan tarafından garanti edilmemektedir. Sayfa içerisinde yer alan yazıların/bilgilerin olası yanlışlıklarından, eksikliklerinden ya da bu yazılara/bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan ve masraflardan dolayı Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan sorumlu değildir.

Blog, gelecekblog.com’a ait olmayan, üçüncü şahısların sahip olduğu ve yine bu şahıslarca işletilen internet sitesi, forum, blog ya da sosyal ağ kanallarına bağlantılar ve yönlendiriciler içerebilir. Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan, dış linkler olarak tabir edilen ve ulaşılan bu sayfalarda sunulan yazılı ve görsel içerik, bilgi, ürün ve hizmetler ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Kamuya açık olan Gelecek Blog’daki, yazıların altında yer alan yorum alanlarında, yazı ve/veya Gelecek Blog ile ilgili fikirlerinizi bizlerle ve bu Blog’u ziyaret eden diğer kişilerle paylaşabilirsiniz. Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan, gelecekblog.com adresi üzerinden göndereceğiniz yorumları, Blogun konseptine uygun bulmadığı takdirde yayımlamama hakkına sahiptir. Herhangi bir yazı ya da sayfaya eklediğiniz yorumlardan Gelecek Blog ve hak sahibi Mehmet Arslan hiç bir şekilde Hukuki ve cezai alanda sorumlu değildir. Bütün sorumluluk yorumu yazan kullanıcıya aittir. Ziyaretçilerin yorumları genel ahlak kurallarına, yasa ve yönetmeliklere ve etik ahlak kurallarına koşullarına uymak zorundadır. Aksi takdirde kullanıcılara herhangi bir bildirim yapmadan silinebilir.

Blog’a erişim, her hangi bir duyuru yapılmaksızın geçici veya sürekli olarak durdurulabilir, blog’da yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir, Mehmet Arslan dilediği zaman, blog’un her hangi bir bölümünü veya tamamını iptal edebilir, değiştirebilir.